снимка: bgolympic.orgEлектрическите байкове направиха своя дебют в Обиколката.13-годишната Йоана Вълканова спечели

...

13-годишната Йоана сътвори сензацията и спечели 100-километровата велообиколка на Витоша

снимка: bgolympic.org

Eлектрическите байкове направиха своя дебют в Обиколката.

13-годишната Йоана Вълканова завоюва 100-километровата велообиколка на Витоша, съобщи stolica.bg. Състезателката на „ Олимп “ сътвори сензация като изпревари надалеч по-опитни и възрастни състезатели. Йоана за втори следващ път е измежду медалистите в конкуренцията, откакто предходната година се подреди втора. Друг връх записа миналогодишната шампионка Христина Козарева. След две следващи трофеи със общоприети колела, в този момент тя стана първата в историята със злато и при електрическите байкове, които направиха своя дебют в Обиколката.

Козарева към този момент има сбирка от победи във всички вероятни съревнования по 100-километровото трасе към Витоша: със общоприет велосипед, с тичане, с електрически байк и при дуатлонистите, които в границите на два дни първо обикалят планината с колело и по-късно с тичане. Едно от най-масовите и известни спортни събития у нас отбелязва това лято своята 38-а годишнина. Над 2000 са общо участниците в емблематичното съревнование, което още веднъж е част от самодейност „ София – европейска столица на спорта “.

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.